• INNOGIO GIO-515 Termometr Fast

Symbol: 784054
123.57
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 5 dni
Cena przesyłki: 5
Kurier Inpost 5
Kurier GLS 5
Kurier DPD 5
Kurier STK 10
Waga 0.15 kg
EAN 5903317816744
Bezpieczeństwo
Termometr bezdotykowy GIOfast jest certyfikowanym urządzeniem medycznym, który umożliwia dokładny i bezpieczny pomiar temperatury ciała u osób dorosłych i dzieci. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia nowoczesna technologia odbioru podczerwieni. Bezkontaktowy sposób pomiaru zapobiega rozmnażaniu wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów. Nie wymaga odkażania i dezynfekcji co umożliwia przebadanie wielu osób w krótkim czasie bez ryzyka przeniesienia chorób. Jest wykorzystywany zarówno w placówkach medycznych, przychodniach jak i oddziałach szpitalnych.

Dokładność pomiarów
Termometr GIOfast został wyposażony w zaawansowany technologicznie czujnik podczerwieni, który zapewnia wysoką dokładność pomiarów z tolerancją błędu do ±0.2°C. Automatyczna kalibracja gwarantuje stabilność i powtarzalność pomiarów.

Komfort użytkowania
Ergonomiczny kształt uchwytu i szybkość wykonywania pomiaru trwającego ok. 1 sekundy zapewniają wysoki komfort obsługi urządzenia. Prawidłową interpretację wyników pomiarów zapewni kolorowy wyświetlacz informujący o gorączce oraz sygnał dźwiękowy. Jeżeli odległość od czoła przekroczy 3cm, na wyświetlaczu pojawi się komunikat by zmniejszyć odległość. Dzięki laserowemu czujnikowi wysokiej jakości termometr zneutralizuje błąd spowodowany nieodpowiednim dystansem pomiaru. Dodatkowym ułatwieniem dla użytkownika jest wbudowany czujnik sygnalizujący konieczność wymiany baterii na nowe.

Funkcjonalność
Termometrem GIOfast oprócz temperatury ciała (pomiar na czole) można zmierzyć również temperaturę obiektów, w tym płynów i pokarmów w zakresie od 0°C - 100 °C. Szczególnie przydatna funkcja dla rodziców małych dzieci, za pomocą której mogą zmierzyć temperaturę wody do kąpieli, mleka czy zupki, bez obaw o poparzenie swojego maleństwa. Wyprofilowany otwór czujnika w kształcie litery V zapewnia lepsze zbieranie odbitej wiązki podczerwieni w celu dokładniejszego pomiaru. Dodatkową zaletą urządzenia jest wbudowana karta pamięci rejestrująca 30 ostatnich pomiarów, która ułatwi monitorowanie stanu zdrowia chorej osoby.

Oszczędność energii
W celu wydłużenia żywotności baterii, gdy termometr nie jest używany wyłączy się automatycznie po 30 sekundach przechodząc w tryb uśpienia.

Specyfikacja:

Techniczne
Rodzaj elektroniczny, bezdotykowy
Rodzaj zasilania bateryjny 1,5 V (2 x AAA) ( brak baterii w zestawie)
Konstrukcja: urządzenie bezrtęciowe, ergonomiczny kształt
Tryb pracy: praca ciągła
Wymiary (mm): 142 x 37
Wymiary wyświetlacza (mm) 26,4 x 23,9
Waga (g) : 95 g (bez baterii)
Środowisko działania: temperatura: 15°C - 40°C
Inne :wskaźnik niskiego napięcia baterii

Funkcje
Automatyczne wyłączanie:tak
Pamięć pomiaru: tak (30 pomiarów)
Dźwięk pomiaru: tak
Komunikacja: odświetlany wyświetlacz, sygnał dźwiękowy
Ostrzeżenie o wysokiej lub niskiej temperaturze: tak
Odległość dokonywania pomiaru :0 -3 cm

Inne
zakres pomiaru: ciało - od 32°C do 43°C;
powierzchnie - od 0°C do 100 °C

Pomiar
Miejsce pomiaru: czoło
Technologia pomiaru: podczerwień
Czas pomiaru [s] : 1 sek
Dokładność pomiaru [st. C] : 0.2

Ogólne:
Producent InnoGIO
Kolor: biały
Załączone wyposażenie: etui, instrukcja obsługi
Okres gwarancji: 24 miesiące
Miejsce realizacji: autoryzowany serwis producenta
Szczegółowe warunki gwarancji:na stronie producenta/importera