Produkty od Visen są BPA Free bowiem BPA to składnik, który został uznany podczas licznych badań* za szkodliwy dla zdrowia. BPA tzn.: bisfenol A, substancja chemiczna używana w przemyśle od lat pięćdziesiątych.

BPA znajduje się w tworzywach i żywicach używanych do produkcji pojemników do przechowywania żywności lub napojów, takich jak butelki na wodę. Może być również stosowany w innych towarach konsumpcyjnych.  

Niektóre badania wykazały, że BPA może przenikać do żywności lub napojów z pojemników wykonanych z BPA. Narażenie na BPA jest problemem ze względu na możliwy wpływ na zdrowie mózgu i gruczołu krokowego płodów, niemowląt i dzieci. Może również wpływać na zachowanie dzieci. Dodatkowe badania sugerują możliwy związek między BPA a podwyższonym ciśnieniem krwi, cukrzycą typu 2 i chorobami układu krążenia. 

Sklep visen.pl kładzie szczególny nacisk na sprzedaż produktów oznaczonych logo BPA Free. Jest to dla Nas szczególnie ważne dlatego mamy specjalną selekcję "zdrowych" bidonów, kubeczków dla dzieci, sztućców i zabawek.

Oto co możesz zrobić by unikać kontaktu z BPA:

  • Używaj produktów oznaczonych logo BPA free. 
  • Jeśli produkt nie jest oznakowany, pamiętaj, że niektóre, tworzywa sztuczne oznaczone kodem recyklingu 3 lub 7 mogą zawierać BPA.
  • Unikaj ciepła. Nie wkładaj plastikowych pojemników do kuchenki mikrofalowej ani zmywarki, ponieważ ciepło może z czasem je rozłożyć i umożliwić przenikanie BPA do żywności.
  • Ogranicz puszki. Ogranicz spożycie konserw.
  • Użyj alternatyw. Do gorących potraw i płynów należy używać pojemników szklanych, porcelanowych lub ze stali nierdzewnej zamiast pojemników plastikowych.


*Źródło: Link do wyników badań